Zamknij

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?


Resetowanie hasła

Resetuj hasło
Zaloguj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

Wyślij wiadomość e-mail z prośbą o założenie bezpłatnego konta. Wkrótce po tym na swój e-mail otrzymasz login i hasło dający dostęp do wielu ciekawych zasobów naszej strony.

Zapytaj o login i hasło

Blog

Bezpieczeństwo zawsze na 1 miejscu!

powiększ

10.07.2019

Sznurki i łańcuszki wewnętrznych osłon okiennych stanowią zagrożenie dla niemowląt oraz małych dzieci, które mogą wyrządzić sobie krzywdę lub nawet udusić się zapętlonym sznurkiem. Decyzją komisji Unii Europejskiej w sprawie wymogów bezpieczeństwa, producenci osłon mają przeciwdziałać zagrożeniom stwarzanym przez zasłony wewnętrzne i informować o rozwiązaniach zmniejszających to zagrożenie.

Istnieje kilka praktycznych sposobów na poprawienie bezpieczeństwa w domu.

Bezpieczne rolety

Pamiętaj!
- Zabezpiecz zapętlone sznurki i łańcuszki używając jednego z dostępnych urządzeń zabezpieczających.
- Upewnij się, że sznurki łańcuszki zamocowane są poza zasięgiem dziecka.
- Nie stawiaj dziecięcego łóżeczka, krzesełka czy kojca w pobliżu zasłon okiennych, sznurki mogą się owinąć wokół szyi dziecka!
- Nie stawiaj sofy, krzeseł, stołu, regałów czy półek w pobliżu zasłony okiennej, gdyż dzieci uwielbiają się po nich wspinać.

W celu poprawienia bezpieczeństwa naszych osłon, sukcesywnie wprowadzamy urządzenia zabezpieczające. Rolety tkaninowe naszej produkcji mogą zostać wyposażone w zrywalny łącznik łańcuszka, który rozerwie się przy napięciu większym niż 2,5 kg oraz napinacz łańcuszka, który gwarantuje jego stałe napięcie.

Poniżej kilka przykładów osłon bez sznurkowych:

Osłony bezpieczne dla dzieci

Zasada jest prosta: szukajmy osłon bez sznurków i łańcuszków. Najlepiej z napędem elektrycznym lub osłon montowanych na zewnątrz.

Jeżeli kupiliśmy już roletki z łańcuszkiem kulkowym lub żaluzje ze sznurkiem. Nic straconego! Możemy doposażyć je w elementy zabezpieczające. Oto kilka typowych przykładów takich rozwiązań:

Napinacz łańcuszkaProwadzenie sznurka / łańcuszka, inaczej zwane napinaczem - to urządzenia mocowane do ściany lub ramy okna w linii w której biegnie łańcuszek. Przeprowadzony łańcuszek przez otwór prowadnika jest stale napięty. 

Zrywalne łączniki łańcuszka - Łączniki które pękają gdy łańcuszek zostanie nadmierne napięty, mocniej obciążony. 

Zaczep / knaga - solidnie przymocowany do ściany i poza zasięgiem dziecka, a sznurek na nim porządnie owinięty - zabezpieczony.

Zapraszamy do kontaktu z profesjonalnymi doradcami klienta, udzielą najlepszej możliwej  porady odnośnie odpowiednich zasłon i  sposobach dzięki którym zabezpieczysz swoje dotychczasowe osłony.

Bezpieczeństwo rolet wewnętrznych

Pytania? Śmiało, skontaktuj się z nami

ZNAJDZIESZ NAS NA

Siedziba firmy

Kurów 23, 72-001 Kołbaskowo
tel.: +48 91 431 45 45, fax: +48 91 431 45 49
e-mail: spin*!*spin.szczecin.pl

Biuro handlowe (nieczynne)

ul. Jagiełły 20A, 71-260 Szczecin
tel.: +48 91 484 50 86, tel./fax: +48 91 484 38 22
email: centrum*!*spin.szczecin.pl

© 2020 - SPIN Bobko i Staniewski sp. j. - FABRYKA CIENIA

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.